Τένις

Στα προημιτελικά του Wimbledon o Κάρλος Αλκαράθ!

Ακάθεκτος συνεχίζει την πορεία του ο Ισπανός τενίστας Κάρλος Αλκαράθ, ο οποίος κέρδισε με 3 – 1 σετ τον Γάλλο Ούγκο Χούμπερτ και αναμένει αντίπαλο.
Μετά από 3 ώρες και… 1 λεπτό ο νέος σπουδαίος πρεσβευτής του ισπανικού τένις έκαμψε την αντίσταση του Γάλλου Ουγκο Χούμπερτ, Νο 16 στην παγκόσμια κατάταξη, νίκησε με  3 – 1 σετ (6-3, 6-4, 1-6, 7-5) και αναμένει τον νικητή του ζευγαριού Πολ - Μπαουτίστα Αγκούτ.

Ο Γάλλος πραγματοποίησε εμφατική επιστροφή στο 3ο σετ και έδειξε πως ανατρέπει τα δεδομένα, κάτι το οποίο δεν συνέβη τελικά, αφού ηττήθηκε στο 4ο και κρισιμότερο σετ με 7-5.

Ο Ισπανός επανήλθε, αφού στην αρχή του αγώνα είχε προετοιμάσει το έδαφος της νίκης του με τα 3 break, έναντι μηδενός του αντιπάλου του.