Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2023

Λιθουανία – Ελλάδα 64-58 (30'): Πλήρης ανατροπή δεδομένων αλλά η Εθνική ακόμα ελπίζει! (video)

Το προβάδισμά της Εθνικής εξανεμίστηκε στο τρίτο δεκάλεπτο αλλά τίποτα δεν έχει τελειώσει.
Οι Λιθουανοί μετά την ανάπαυλα μπήκαν στον παρκέ ως τελείως διαφορετική ομάδα και η Ελλάδα είναι με το... μαχαίρι στα δόντια πρέπει να «παλέψει» στην τελευταία περίοδο γιατί χρειάζεται οπωσδήποτε τη νίκη.

Μπραζντέικις και Γιοκουμπάιτις με γρήγορα τρίποντα έβαλαν μπροστά το αντιπορσωπευτικό τους συγκρότημα, όμως ο Τόμας Γουόκαπ ήταν ξανά εκεί για να δώσει άμεσα την απάντησή του μαζί με τον Δημήτρη Μωραΐτη.

Το ματς έχει ακόμη πολύ δρόμο, όμως γέρνει αρκετά προς τη Λιθουανία που έχει πάρει τον ρυθμό του αγώνα στα χέρια της.