Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης: 74-68 στο 40' (live)

Live η εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Ρεάλ Μαδρίτης.
Ο Σλούκας βάζει το κερασάκι στην τούρτα, νίκη με 74-68 για τον Ολυμπιακό.

Ο Βεζένκοφ δίνει σκορ στον Ολυμπιακό μετά από ένα κενό διάστημα 2 λεπτών, 73-68, 29" πριν το φινάλε.

Ο Ερτέλ δε λαθεύει από την περίμετρο, 71-68, πλησιάζει κι άλλο η «Βσσίλισσα».

Ο Γκος συνεχίζει να εκμεταλλεύεται τα φάουλ που τον στέλνουν στη γραμμή της φιλανθρωπίας και μειώνει σε 71-65, δίνοντας μια ελπίδα στη Ρεάλ.

Σκοράρει μετά από ώρα ο Ταβάρες για το 71-63, με 1'36" να απομένουν στο χρονόμετρο.

Ο Γκος με τρεις βολές μειώνει σε 70-61, δύο και πενήντα πριν το φινάλε.

Τρίποντο από τον Ντόρσεϊ και διψήφιο προβάδισμα για τον Ολυμπιακό 68-58 στο 35'.

Ο Λαρεντζάκης φορτώνεται με 4ο φάουλ αλλά μένει στο παρκέ.

Για πρώτη φορά στο +9 (65-56) η ομάδα του Μπαρτζώκα, με τον Χασάν Μάρτιν να κερδίζει μια μονομαχία απέναντι στον Ταβάρες, βάζοντας έμμεσο τρίποντο.

Βεζένκοφ
και Λαρεντζάκης «πυροβόλησαν»πίσω από τα 6.75μ και έδωσαν «αέρα» έξι πόντων στον Ολυμπιακό, 62-56 στο 33'.

Δια χειρός Ντόρσεϊ το 54-52 με το οποίο ολοκληρώνεται η τρίτη περίοδος.

Ο Ολυμπιακός απαντάει με δικό του επιμέρους 6-0 σερί.

Η Ρεάλ απαντάει με Γιαμπουσέλε και Ερτέλ και παίρνει κεφάλι με 48-43

O Κώστας Παπανικολάου παίρνει μπρος με δύο συνεχόμενα τρίποντα.

Το ημίχρονο βρίσκει την ομάδα του Πάμπλο Λάσο να προηγείται με 36-35, έπειτα από εύστοχο δίποντο του Ερτέλ.

Οι «ερυθρόλευκοι» περνάνε ξανά μπροστά με 35-34 χάρις σε ένα τρίποντο του ΜακΚίσικ και ένα drive του Βεζένκοφ.

Ο Νάιτζελ Ουίλιαμς Γκος με 5 προσωπικούς πόντους δίνει προβάδισμα 32-30 στη Ρεάλ, για πρώτη φορά μετά το 6-4.

Ο κόουτς Μπαρτζώκας παίρνει time out, με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 30-27, 3'44" πριν το ημίχρονο.

Ο Γιώργος Πρίντεζης έχει περάσει στο παρκέ και μετράει 2/2 δίποντα, γράφοντας το 28-23.

26-23 στο 14' με τον Ταβάρες να βοηθάει τη Ρεάλ να πλησιάσει στο καλάθι.

Ο ρυθμός ανεβαίνει στη δεύτερη περίοδο.

Τα έσπασαν από μακριά Ολυμπιακός και Ρεάλ με 0/8 και 0/6 τρίποντα αντίστοιχα.

Σε ρηχά νερά αμφότερες οι ομάδες, 13-10 το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου.

Ελαφρύ προβάδισμα με 13-8 για τους γηπεδούχους.

Οι Μαδριλένοι αδυνατούν να βρουν την επαφή με το καλάθι, έχουν μείνει στους 8 πόντους μετά από 8 λεπτά.

Γκολ φάουλ από τον Φολ, μετά από ασίστ του Ντορσεϊ.

Χαμηλή η επιθετική παραγωγή των δύο ομάδων, 6-6 το σκορ μετά από 5 αγωνιστικά λεπτά.

Άστοχος από μακριά ο Ολυμπιακός, μετρά 0/4 τρίποντα μέχρι στιγμής.

4-4 το σκορ μετά το πρώτο δίλεπτο.

Γουόκαπ, Ντόρσεϊ, Παπανικολάου, Βεζένκοβ
και Φαλ στο αρχικό σχήμα του Γιώργου Μπαρτζώκα.

Στο ΣΕΦ βρίσκεται και ο Βασίλης Σπανούλης για να δει για πρώτη φορά, μετά την απόσυρσή του, από κοντά τον Ολυμπιακό. Οι φίλοι των «ερυθρολεύκων» αποθεώνουν τον «Kill Bill».

Ερτέλ, Κοζέρ, Χάνγκα, Γιαμπουσέλε
και Ταβάρες η αρχική πεντάδα της Ρεάλ.

Τζάμπολ στι 21:00 στο ΣΕΦ στο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της Euroleague, ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Ρεάλ Μαδρίτης.