«Για πάντα εδώ», έλεγε ο Βινίσιους, αλλά είδατε τι έκανε για να βάλει το τέταρτο γκολ της Ρεάλ; (video)

«Μυθική» εμφάνιση. Συγκλονιστικός Βινίσιους Τζούνιορ. Απίστευτη Ρεάλ Μαδρίτης. Ωστόσο, έχετε παρατηρήσει πώς και από πού ξεκίνησε ο Βραζιλιάνος, προκειμένου να κάνει το 4-2 για τη «Βασίλισσα» απέναντι στην Μπορούσια Ντόρτμουντ;

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, η Ρεάλ Μαδρίτης βρήκε επική ανατροπή και νίκησε ξανά (5-2) την Ντόρτμουντ, στο συναρπαστικό remake του περσινού τελικού!

Απόλυτος πρωταγωνιστής φυσικά, ο Βινίσιους Τζούνιορ. Ο Βραζιλιάνος πραγματοποίησε μία επική εμφάνιση, σημείωσε χατ-τρικ και πήρε από το χέρι τη «Βασίλισσα» για την ανατροπή.

Ποια είναι όμως η λεπτομέρεια, που ελάχιστοι πρόσεξαν; Αφορά το τέταρτο γκολ και συζητάμε για μία κούρσα που ξεκίνησε από την άμυνα της… Ρεάλ Μαδρίτης. Κυριολεκτικά από τη μία περιοχή στην άλλη!