«ΤΙ ΕΒΑΛΕ;;;» Ένα απίθανο γκολ της Μονακό, εκ των κορυφαίων στο φετινό Champions League! (video)

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε στο Πριγκηπάτο και, σχεδόν 10 λεπτά αργότερα, ο Σενγκό με μια φωτοβολίδα από τα 30 μέτρα την έστειλε στο «παράθυρο» και σχεδόν… τελείωσε τη σεμνή τελετή.

Δεν σκοράρει συχνά. Μόλις εννιά τα γκολ του, αυτό το τελευταίο, όμως, ήταν και το ομορφότερο.

Αποκτά ιδιαίτερη αξία, όχι μόνο λόγω ομορφιάς, αλλά επειδή είναι το παρθενικό στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση των… «αστεριών».

Ο κεντρικός αμυντικός Σενγκό προωθήθηκε στο 54΄, επεχείρησε ένα «κεραυνό» από τα 35 μέτρα και τίναξε τα δίχτυα του τερματοφύλακα του Ερυθρού Αστέρα, διαμορφώνοντας το 3-1 με εντυπωσιακό τρόπο.