«Υπάρχει άγχος στη Super League 2;» Μία ματιά στο γκολ της Καλαμάτας «μαρτυρά» την απάντηση! (video)

Υπάρχει άγχος σε μία δεύτερη κατηγορία; Είναι δυνατόν; Ρίξτε μία ματιά στο γκολ της Καλαμάτας απέναντι στην Παναχαϊκή και θα… καταλάβετε!

Όλοι μαζί. Ένα «ξέσπασμα». Ένα βάρος να φεύγει από τις πλάτες τους. Και μία ομάδα που είναι ενωμένη και το δείχνει με την πρώτη ευκαιρία.

Η Μαύρη Θύελλα πανηγύρισε μία τεράστια νίκη απέναντι στην Παναχαϊκή στην Καλαμάτα, με 1-0, και συνέχισε αήττητη στη Super League 2. Τρεις επικρατήσεις πλέον, δύο ισοπαλίες, πρώτο clean sheet στη σεζόν και στο -2 από την κορυφή της βαθμολογίας.

Η κορυφαία στιγμή της 5ης αγωνιστικής όμως, ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Εκεί που ο Παμλίδης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και ξεσήκωσε ένα ολόκληρο γήπεδο.

Ο Αναστόπουλος έτρεχε σαν παιδί, οι αναπληρωματικοί μπήκαν στο γήπεδο, όλοι ήταν μαζί! Εκπληκτικές στιγμές στην… 5η στροφή της σεζόν, με την Καλαμάτα να γνωρίζει πως συμπεριλαμβάνεται στα φαβορί και να βγάζει πίεση!