Νέα γκέλα για τη Γιουβέντους, με την Κάλιαρι να ισοφαρίζει και να της στερεί το «τρίποντο»!

Έχασε το «τρίποντο» η Γιουβέντους, η οποία έμεινε στο 1-1 με την Κάλιαρι στο Τορίνο, για την έβδομη αγωνιστική της Serie A.

Ένα ήρεμο απογεύματα φαινόταν πως θα είναι για τη Γιουβέντους, η οποία ήταν πολύ ανώτερη από την Κάλιαρι. Ωστόσο, δεν κατάφερε να αποφύγει την εντός έδρας γκέλα (1-1), για την έβδομη αγωνιστική της Serie A.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15λεπτό της αναμέτρησης, με πέναλτι από τον Βλάχοβιτς, με τους παίκτες να αφιερώνουν το γκολ στον τραυματία Μπρέμερ.

Η ομάδα του Τιάγκο Μότα και στο δεύτερο ημίχρονο είχαν αρκετές ευκαιρίες για «κλειδώσουν» την νίκη, ωστόσο δεν τα κατάφερε, με την Κάλιαρι να ισοφαρίζει  στο 88', με τον Μαρίν να ευστοχεί σε πέναλτι.

Με αυτόν τον τρόπο η Γιούβε έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει την πρωτοπόρο Νάπολι στον έναν βαθμό, μένοντας στους 13 βαθμούς, με την Κάλιαρι να έχει συγκεντρώσει συνολικά επτά βαθμούς στο ιταλικό πρωτάθλημα.