Το «δώρο» του Παυλίδη στον Ντι Μαρία: Σκοράρει το 38ο γκολ του στην Ευρώπη και για 3η συνεχόμενη φορά στο Champions League! (video)

Ο Βαγγέλης Παυλίδης κερδίζει πέναλτι, ο Άνχελ Ντι Μαρία πανηγυρίζει και ένα ελληνικό «δώρο» είναι γεγονός!

Είναι εξαιρετικός ο Βαγγέλης Παυλίδης στην αναμέτρηση της Μπενφίκα με την Ατλέτικο Μαδρίτης, προηγείται πλέον με 2-0 στο 55ο λεπτό μέσα στην Πορτογαλία!

Ο Έλληνας φορ κέρδισε πέναλτι από τον Κόνορ Γκάλαγκερ, αυτό υποδείχθηκε μέσω του VAR και την εκτέλεση ανέλαβε ο Άνχελ Ντι Μαρία.

Έστειλε τον Όμπλακ από την άλλη γωνία, έκανε το 2-0 και σημείωσε το πρώτο του γκολ με πέναλτι, σε όλες τις διοργανώσεις, στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Παράλληλα, έφτασε τα 38 γκολ καριέρας στην Ευρώπη, ενώ βρήκε δίχτυα στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση για 3η συνεχόμενη σεζόν!