«Σε όποια διοργάνωση θέλετε»: Ο Παναιτωλικός κέρδισε τον ΟΦΗ στο «σπίτι» του για 3η φορά στο 2024!

Απίστευτος Παναιτωλικός, πήγε για 4η φορά στο Ηράκλειο να συναντήσει τον ΟΦΗ, εντός του 2024 και έχει κερδίσει τις… τρεις! Όλες σε διαφορετική διοργάνωση, όλες με το ίδιο σκορ!

Ένα τεράστιο «διπλό», το πρώτο του στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο πανηγύρισε ο Παναιτωλικός, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του ΟΦΗ στο Ηράκλειο, στην 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League!

Βρέθηκε πίσω στο σκορ, δεν επηρεάστηκε από το γκολ του Μπαίνοβιτς και έφερε «τούμπα» το ματς στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Στάγιτς ισοφάρισε, ο Μπελεβώνης σούταρε για το 2-1 στο 82’ και ο Παναιτωλικός κέρδισε στην Κρήτη, για 3η φορά μέσα σε εννέα μήνες! Και μάλιστα, κάθε μία από αυτές, λαμβάνει χώρα και σε διαφορετική διοργάνωση.

Η πρώτη αφορούσε το Κύπελλο Ελλάδος με 2-1, η δεύτερη τα Play Out της Stoiximan Super League με 2-1, και η 3η την κανονική διάρκεια, ξανά με 2-1!