Ο Παναιτωλικός άντεξε, το «σερί» συνεχίστηκε και με τον Ολυμπιακό – Ματς που θυμίζει… 2020!

Άντεξε στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» ο Παναιτωλικός, δεν δέχθηκε ξανά γκολ στο πρώτο ημίχρονο και το 0-0 με τον Ολυμπιακό, τον γυρνά στο… 2020!

Ολοκληρώθηκε αισίως το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναιτωλικό, με τους Αγρινιώτες να αντέχουν και τη «λευκή» ισοπαλία να παραμένει!

Οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν πολύ, κατά κανόνα βρέθηκαν στην επίθεση, αλλά ο Παναιτωλικός διατήρησε ανέπαφη την εστία του.

Και κάπως έτσι, το σερί συνεχίστηκε. Τι θέλουμε να πούμε με αυτό; Πως για τέταρτο, συνεχόμενο παιχνίδι στη Stoiximan Super League, η ομάδα του Γιάννη Πετράκη καταφέρνει να μην δεχθεί γκολ!

Και κάπως έτσι, ο Παναιτωλικός γυρνά στο 2020. Τι συνέβη τότε; Διατήρησε το «μηδέν» στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», για τελευταία φορά! Παρά ταύτα, τότε είχε ηττηθεί με 2-0. Μένει να δούμε τι μέλλει γενέσθαι στην «επανάληψη»!