«Τάσο, το έκανες ξανά»: Σκοράρει για πρώτη φορά στη νέα σεζόν ο Δουβίκας και «κλειδώνει» τη νίκη της Θέλτα! (video)

Φοβερός Τάσος Δουβίκας, σκόραρε για τη Θέλτα, για πρώτη φορά στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο της La Liga!

Ήταν η 5η του εμφάνιση φέτος με τη Θέλτα και αυτήν την φορά, ήρθε η… φαρμακερή! Ο Τάσος Δουβίκας τα κατάφερε.

Χρίστηκε για πρώτη φορά σκόρερ στη σεζόν και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα για την ομάδα του απέναντι στη Βαγιαδολίδ, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 3-1.

Πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 69ο λεπτό και στο 91’, μετουσίωσε σε γκολ την ασίστ του Άσπας. Και κάπως έτσι, σκόραρε για πρώτη φορά μετά την περασμένη, τελευταία αγωνιστική της χρονιάς, όταν και είχε βρει δίχτυα απέναντι στη Βαλένθια!