«Δύο σε έναν, μέχρι τέλους, συγκινητικός Κίνι»: Η κορυφαία στιγμή της νίκης του Ατρομήτου στην Τρίπολη! (pic)

Συγκινητική προσπάθεια του Κίνι στο φινάλε του Asteras AKTOR – Ατρόμητος, απίθανη προσπάθεια για να διατηρηθεί το 2-1!

Ο Ατρόμητος έκανε σεφτέ, ο Asteras AKTOR απογοήτευσε και… προβλημάτισε τον Κλοντ Μακελελέ! Οι Περιστεριώτες εκμεταλλεύτηκαν την κακή εικόνα των Αρκάδων, αλλά και τα σημαντικά κενά στην άμυνά τους, «χτύπησαν» δύο φορές στο πρώτο μέρος και επικράτησαν με 2-1, παίρνοντας την πρώτη φετινή τους νίκη.

Την ίδια ώρα, ο Μακελελέ που παρακολουθούσε από τις κερκίδες, θα προβληματίστηκε με την κακή εικόνα της νέας του ομάδας στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Ατρόμητος λοιπόν, τα κατάφερε. Σκοράροντας δις στο πρώτο μέρος, για πρώτη φορά στην ιστορία του σε αυτό το γήπεδο.

Ωστόσο, η κορυφαία στιγμή της συνάντησης, έλαβε χώρα στο 95ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις του ματς, ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση και του έξτρα χρόνου, οι γηπεδούχοι έβγαζαν μία από τις πρώτες στιγμές τους στο ματς.

Επιτίθονταν από τα αριστερά. Ο Καλοσκάμης είχε γυρίσει να μαρκάρει. Και ο Κίνι, με όσες δυνάμεις και αν είχε, πήγε να «ντουμπλάρει». Και το έκανε. Άουτ η μπάλα, λήγει το ματς, ο Ατρόμητος πανηγυρίζει δίκαια μέσα στην Τρίπολη!