Μπήκε αλλαγή στη Γερμανία και τα έζησε… όλα ο Τζίμας: Γκολ, νίκη στο 99’ και κόκκινη στο 100’! (video)

Ένα παιχνίδι που δεδομένα θα του μείνει αξέχαστο βίωσε ο Στέφανος Τζίμας στη Γερμανία, στο Ουλμ – Νυρεμβέργη! Γκολ, αποβολή, νίκη στο 99’ και 100 λεπτά αγώνα…

Σκόραρε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Νυρεμβέργης ο Στέφανος Τζίμας, σε ένα ματς που είχε πραγματικά τα… πάντα

Στην 4η εμφάνισή του με την ομάδα στην οποία εντάχθηκε το φετινό καλοκαίρι, ο νεαρός Έλληνας επιθετικός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με όμορφη καρφωτή κεφαλιά (είχε μπει ως αλλαγή στο 58'), ισοφαρίζοντας σε 1-1 και διαδραματίζοντας πρωταγωνιστικό ρόλο στην ανατροπή και τη νίκη της ομάδας του με 2-1 επί της Ουλμ, για τη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας!

Το ματς «γύρισε»  στο 99’ με πέναλτι του Ντούμαν, αλλά ένα λεπτό αργότερα, ο Τζίμας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα!