Ο Σα κάνει τεράστιο λάθος, ο άλλος γκολκίπερ… μισή ασίστ, αλλά ο Πάλμερ τι βάζει: «Χαμός» στο Γουλβς – Τσέλσι! (video)

Η Τσέλσι είχε περιοριστεί σε παθητικό ρόλο, η Γουλβς είχε κάνει τα πάντα, ώστε να γυρίσει το ματς από το πρώτο μέρος και να μην πάει στα αποδυτήρια με το 1-1. Ωστόσο, μία στιγμή στην Premier League είναι αρκετή για να… αλλάξει ξανά ένα ματς. Ο Σα έκανε λάθος, ο Σάντσεθ των «μπλε» ασίστ και ο Πάλμερ είχε μία απίστευτη έμπνευση!

Αν και οι «λύκοι» ήταν εκείνοι που είχαν αρχίσει να ψάχνουν την ανατροπή στο σκορ και να κρατούν σε εγρήγορση την προβληματική άμυνα των «μπλε», τελικά η ομάδα του Μαρέσκα προηγήθηκε δεύτερη φορά.

Ο Τζάκσον «τσίμπησε» την μπάλα έχοντας δει τον Πάλμερ δίπλα του και ο Άγγλος με «λόμπα» έγραψε το 2-1.

Η Τσέλσι όμως, δεν μπόρεσε ξανά να διατηρήσει το προβάδισμα και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, έχουμε την ισοφάριση. Έκαναν το 2-2 οι γηπεδούχοι, ο Λάρσεν χρίστηκε σκόρερ και… ημίχρονο!