«Περάσαμε την ΑΕΚ, τρελαίνουμε την Ευρώπη!»: Η Νόα το έκανε ξανά, απέχει… 90 λεπτά από τους ομίλους!

Τι κάνει η Νόα; Τρελαίνει όλη την Ευρώπη, απέχει… 90 λεπτά από τους ομίλους του Europa Conference League!

Την αδιανόητη πορεία που καταγράφει συνεχίζει η Νόα, η οποία επικράτησε με 3-0 της Ρουζομπέροκ από την Σλοβακία και απέχει ένα θετικό αποτέλεσμα από τους ομίλους του Europa Conference League.

Οι Αρμένιοι υποδέχθηκαν την αντίπαλό τους και η αλήθεια είναι πως το έργο τους ήταν ξεκάθαρα ευκολότερο, σε σχέση με ό,τι είχαν να κάνουν απέναντι στην ΑΕΚ.

Άνοιξαν λοιπόν το σκορ στο 4ο λεπτό, με τον μόνιμο σκόρερ τους, Γκρεγκόριο, και «κλείδωσαν» τη νίκη με πέναλτι του Μανβέλιαν στο 79’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις!

Τεράστιο αποτέλεσμα για τη Νόα, της οποίας το όνειρο απέχει πλέον… 90 λεπτά!