Το «67» που στοίχειωσε τα ματς των «Δικεφάλων»! (video)

Το νούμερο 67 ήταν μάλλον αυτό που προκάλεσε γκαντεμιά σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ καθώς ότι διαδραματίστηκε σε εκείνο το λεπτό, συνέβαλλε στο να μην πανηγυρίσει κανένας «Δικέφαλος» τη νίκη απόψε!

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ δεν πανηγύρισαν τη νίκη απόψε, με την «Ένωση» μάλιστα να έχει υποστεί ήττα-σοκ 3-1 στην Αρμενία από τη Νόα, ενώ οι Θεσσαλονικείς έμειναν στο 2-2 με τη Μάλμε.

Κοινός παρονομαστής και των δύο παιχνιδιών; Και οι δύο ελληνικές ομάδες, δέχτηκαν γκολ στο 67ο λεπτό - και στα δύο παιχνίδια αυτό το γκολ τις έβαζε πίσω στο σκορ με 2-1!

Στην Αρμενία ο Τσαντσάρεβιτς και στη Σουηδία ο Νανάσι, «πλήγωναν» τους «Δικεφάλους» στο 67’, μην επιτρέποντάς τους να πανηγυρίσουν την νίκη και στην περίπτωση της ΑΕΚ, ούτε καν την ισοπαλία.

Διαβολική σύμπτωση ή απλά ένα νούμερο; Όπως και να έχει το «67» πλήγωσε την Ελλάδα σήμερα.