«Πέναλτι πέραν της φαντασίας»: Από ωραίος… μοιραίος ο Κουλιεράκης, 1-1 η Μπάνια Λούκα τον ΠΑΟΚ! (video)

Τέσσερα μόλις λεπτά διήρκεσε το προβάδισμα του ΠΑΟΚ, αφού ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης από ωραίος μετατράπηκε σε… μοιραίο για την ομάδα του, παραχωρώντας ένα ασύλληπτο πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ερέρα!
Ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης έστρεψε ξανά τα φώτα πάνω του, αυτή τη φορά για τους λάθος λόγους. Ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός, μετά το γκολ που σκόραρε στο 17', υπέπεσε σε πέναλτι μέσα σε κάτι λιγότερο από πέντε λεπτά από την επίτευξη του τέρματος.

Σε μια φάση στην οποία τράκαρε με τον Κοτάρσκι, ο Κροάτης μπλόκαρε, αλλά ο Κουλιεράκης που ερχόταν με... χίλια βρήκε τη μπάλα με τα χέρια υποπίπτονας σε ένα ασύλληπτο πέναλτι. Ωστόσο, και η ατυχία έπαιξε τον δικό της ρόλο σε αυτή τη φάση για τον νεαρό αμυντικό του ΠΑΟΚ.