Αντίπαλοι Παναθηναϊκού: Το προβάδισμα η Μπότεφ Πλόβντιβ (2-1), την ευκαιρία για εκδίκηση η Μάριμπορ!

Η Μπότεφ Πλόβντιβ απέκτησε προβάδισμα (2-1, 11/06) ενόψει του επαναληπτικού απέναντι στην Μάριμπορ, για τον πρώτο γύρο των προκριματικών του UEFA Europa League. Υπενθυμίζουμε, πως ο νικητής του ζευγαριού θα αγωνιστεί απέναντι στον Παναθηναϊκό!

Μπορεί η Μπότεφ Πλόβντιβ να πήρε προβάδισμα (2-1, 11/06) ενόψει του επανληπτικού απέναντι στην Μάριμπορ, αλλά οι Σλοβένοι θα έχουν την ευκαιρία για εκδίκηση στην έδρα τους.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Άντονι Ούτζα και ο Πίους Σιρβίς ισοφάρισε 10’ λεπτά αργότερα.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νικόλα Ίλιεφ δίνοντας την νίκη στην ομάδα του.

Φυσικά, την αναμέτρηση την παρακολουθούσαν και οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού, αφού θα αναμετρηθούν με τον νικητή του ζευγαριού, στον δεύτερο προκριματικό γύρο του UEFA Europa League!