Ο Παναμάς «υπέταξε» τις ΗΠΑ (2-1) σε… μυθικό ματς με δύο κόκκινες! (video)

Ο Παναμάς πραγματοποίησε την έκπληξη της αγωνιστικής στο Copa America, νικώντας τις ΗΠΑ σε ένα παιχνίδια που τα είχε… όλα (28/06, 2-1).

Αν και μεγάλο «αουτσάιντερ» ο Παναμάς πήρε μία σπουδαία νίκη απέναντι στις ΗΠΑ και μένει «ολοζώντανος» στην υπόθεση πρόκριση.

Οι δύο χώρες αναμετρήθηκαν για τη 2η αγωνιστική της φάσεις των ομίλων του Copa America, με τον Παναμά να κάνει την τεράστια έκπληξη (28/06, 2-1).

Οι ΗΠΑ μπήκαν από νωρίς σε… μπελάδες, καθώς ο Γουεά αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 18ο λεπτό, μετά από ένα επικίνδυνο τάκλιν στον Βάρτον.

Αν και με παίκτη λιγότερο, οι ΗΠΑ πήραν το προβάδισμα, χάρη στο υπέροχο σουτ του Μπάλογκαν έξω από την περιοχή, στο 22ο λεπτό.

Ο Παναμάς αντέδρασε άμεσα και ο Μπλάκμαν ισοφάρισε στο 26’, ενώ ο Νέλσο στο 83ο λεπτό πραγματοποίησε την ολική ανατροπή.

Με 10 ποδοσφαιριστές τελείωσε το παιχνίδι και ο Παναμάς, καθώς στο 88ο λεπτό, ο Αλκαζάρ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.