Copa America: «Καθάρισαν» εύκολα οι ΗΠΑ, πρεμιέρα με τριάρα για την Ουρουγουάη (video)

ΗΠΑ και Ουρουγουάη ξεκίνησαν με το «δεξί» στο φετινό Copa America

Στην πρεμιέρα του τρίτου ομίλου του Copa America, οι ΗΠΑ έκαναν ό,τι ήθελαν στο γήπεδο απέναντι στη Βολιβία και «καθάρισαν» τη νίκη (2-0) από το πρώτο μέρος, στο ματς που έλαβε χώρα στο Ντάλας.

Με υπέροχο τρόπο, ο Πούλισικ άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό, ενώ στο 43', ο Μπάλογκαν «έγραψε» το 2-0, το οποίο παρέμεινε μέχρι το φινάλε.

Στο άλλο παιχνίδι το ομίλου, εξίσου εύκολο έργο είχε και η Ουρουγουάη, η οποία επικράτησε με 3-1 του Παναμά, στο Μαϊάμι

Ο Αραούχο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 16', στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, με ένα φοβερό σουτ.

Το ματς κύλησε για ώρα στο 1-0, με τον Νούνιες να διπλασιάζει τα τέρματα του αντιπροσωπευτικού του συγκροτήματος στο 85ο λεπτό.

Στο, 90+1 ο Βίνα «έγραψε το 3-0, με τον Παναμά να μειώνει σε 3-1, τέσσερα λεπτά αργότερα, με σκόρερ τον Μουρίγιο