Euro 2024

Ο Γιόβετιτς ήρθε από τον πάγκο και σκόραρε με τρομερό πλασέ στο φιλικό με τη Γεωργία!

Μόλις 20 λεπτά χρειάστηκε ο Στέφαν Γιόβετιτς για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, στη φιλική αναμέτρηση του Μαυροβουνίου με τη Γεωργία (09/06).

Λίγες ημέρες πριν την «παρθενική» της εμφάνιση σε τελική φάση EURO, η Γεωργία αντιμετώπισε σε φιλικό προετοιμασίας το Μαυροβούνιο.

Παρότι προηγούνταν στο ημίχρονο με 2-0, είδαν τον Γιόβετιτς να απειλεί και στη συνέχεια να σκοράρει, ξαναβάζοντας τη χώρα του στο ματς.

Ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού απέδειξε για άλλη μια φορά ότι έχει ένστικτο… killer, αφού δεν δίστασε να πλασάρει στην κίνηση, όταν η μπάλα του «στρώθηκε» από τα πόδια του Μουγκόσα.

Το τελείωμά του ιδανικό, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, μόλις 20 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα. Αυτό ήταν το 36ο γκολ του Γιόβετιτς σε 78 συμμετοχές με το εθνόσημο.