Ο Δουβίκας «λύτρωσε» τη Θέλτα στο 82’, χαρίζοντας νίκη-παραμονή στους Κέλτες! (video)

Μόλις δύο λεπτά χρειάστηκαν στον Τάσο Δουβίκα για να σκοράρει, δίνοντας τη νίκη στη Θέλτα με 3-2 απέναντι στη Βιγιαρεάλ, με τους Κέλτες να παίρνουν μία βαθιά βαθμολογική «ανάσα».

Η Θέλτα χρειαζόταν το «τρίποντο» κόντρα στη Βιγιαρεάλ για την 34η αγωνιστική της La Liga, προκειμένου να αποκτήσει «μαξιλαράκι» ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.

Βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, ισοφάρισε και ανέτρεψε την κατάσταση από το πρώτο ημίχρονο, προτού γίνει το 2-2 στο 65’.

Στο 82', μόλις δύο λεπτά από την είσοδό του στο ματς, ο Τάσος Δουβίκας έδωσε τη λύση στους Κέλτες, κάνοντας το 3-2 με ωραία κεφαλιά-ψαράκι.

Αυτό ήταν το έκτο γκολ του Έλληνα διεθνή στο πρωτάθλημα, πολύτιμο στη μάχη που δίνει η Θέλτα για να παραμείνει στην κατηγορία. Πλέον, έχει 34 βαθμούς, οκτώ πάνω από την 18η Κάντιθ.