Η απόλυτη… τρέλα στο Γκλάντμπαχ – Κολωνία: Ένα γκολ ανά 3,75 λεπτά και το 1-1 έγινε 3-3! (video)

Η Bundesliga αναδεικνύει για άλλη μια φορά τη… μαγεία της, μέσα σε 15 λεπτά, στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης μεταξύ της Γκλάντμπαχ και της Κολωνίας.

Τι σημαίνει Bundesliga; Για να το καταλάβει κανείς, αρκεί να ρίξει μια ματιά στα 15 λεπτά του ΓκλάντμπαχΚολωνία στο δεύτερο ημίχρονο, μεταξύ του 64ου και του 79ου λεπτού.

Συγκεκριμένα, με το σκορ στο 1-1, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Αλιντού, αλλά στο 71’ ο Χακ απάντησε για το 2-2.

Μάλιστα, ο ίδιος παίκτες νίκησε ξανά την άμυνα της Κολωνίας, για να πετύχει την ολική ανατροπή για την Γκλάντμπαχ και να κάνει το 3-2!

Και πάλι ωστόσο, τίποτα δεν είχε τελειώσει! Ο Ντάουνς, στο 79’, σκόραρε το τρίτο τέρμα της ομάδας του και έφερε για άλλη μια φορά την απόλυτη ισορροπία στο ματς!