Με σκόρερ τον Δουβίκα, η Θέλτα «άλωσε» την έδρα της Οσασούνα! (video)

Ο Τάσος Δουβίκας πέρασε ως αλλαγή και σκόραρε στο 90’ στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Θέλτα με την Οσασούνα για την 23η αγωνιστική της La Liga.

Η Θέλτα πέρασε άνετα από την έδρα της Οσασούνα επικρατώντας με 3-0, παίρνοντας μία μεγάλη βαθμολογική «ανάσα» παραμονής στην πρώτη κατηγορία.

Σκόραρε δις μέσα σε ένα λεπτό στο πρώτο ημίχρονο με τους Λάρσεν και Ντε Λα Τόρε, απλουστεύοντας την υπόθεση νίκη. Το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ πρόσθεσε και ο Τάσος Δουβίκας, ο οποίος με όμορφη κίνηση και τελείωμα φορ έκανε το τελικό 3-0 υπέρ της ομάδας του στο 90’, μισή ώρα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Αυτό ήταν το τρίτο γκολ στο πρωτάθλημα για τον Έλληνα διεθνή, ο οποίος μετράει συνολικά εννιά σε 25 εμφανίσεις με τη Θέλτα τη φετινή περίοδο.