Η στιγμή που Λοντίγκιν και Βαγιαννίδης κράτησαν το 2-2 στο ΑΕΚ - Παναθηναϊκός! (video)

Απίθανο φινάλε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης του ΑΕΚ – Παναθηναϊκός. Πέναλτι μέσω του VAR, γκολ ισοφάρισης, τρία λεπτά να εκκρεμούν και τον Λοντίγκιν με τον Βαγιαννίδη να γίνονται… ήρωες για τους «πράσινους»!

Βρισκόμαστε στο 96ο λεπτό και η ΑΕΚ έχει ισοφαρίσει τον Παναθηναϊκό από το σημείο του πέναλτι.

Ο VAR υπέδειξε πέναλτι σε χέρι του Κάρλος Ζέκα, ο Λιβάι Γκαρσία πέτυχε το 8ο γκολ του στο πρωτάθλημα και εκκρεμούσαν τρία λεπτά. Τρία λεπτά, στα οποία η ΑΕΚ επιχείρησε να κάνει την ολική ανατροπή και βρέθηκε μία «ανάσα» από το να την ολοκληρώσει.

Η μεγαλύτερη στιγμή της ήρθε έξι λεπτά λοιπόν, μετά τα 90’. Ο Μάνταλος έκλεψε την μπάλα στη μεσαία γραμμή, συνέχισε και σούταρε χαμηλά, αναγκάζοντας τον Λοντίγκιν σε μία απίθανη επέμβαση.

Ο Αραούχο πήρε το «ριμπάουντ», ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού ήταν εξουδετερωμένος, αλλά το 3-2 δεν έγινε ποτέ. Διότι ο Βαγιαννίδης με μία απίθανη προβολή έσωσε την ομάδα του, με το 2-2 να αποτελεί και το τελικό αποτέλεσμα!