ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 1-1: Άμεση «απάντηση» με Γεντβάι, που... άνοιξε και πέμπτο λογαριασμό! (video)

Πρώτο γκολ για τον Τιν Γεντβάι με τη φανέλα του Παναθηναϊκού! Δείτε πώς έκανε το 1-1 (14/01) απέναντι στην ΑΕΚ.
Μόλις επτά λεπτά «κράτησε» το προβάδισμα της ΑΕΚ απέναντι στον Παναθηναϊκό (14/01), στο μεταξύ τους ντέρμπι στην OPAP Arena, για την 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Στο 31ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά και φάση διαρκείας, ο Χουάνκαρ έκανε τη σέντρα, ο Γεντβάι βρέθηκε σε καλύτερη θέση απ' όλους, και με «καρφωτή» κεφαλιά, έκανε το 1-1!

Κάπως έτσι, «άνοιξε» λογαριασμό και με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, καθώς ήταν το πρώτο του γκολ στα «πράσινα», και έγινε η πέμπτη ομάδα σε συλλογικό επίπεδο, με τη φανέλα της οποίας σκοράρει, μετά από Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία), Μπάγερ Λεβερκούζεν (Γερμανία), Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία) και Αλ Αΐν (Η.Α.Ε.).