Ολυμπιακός – ΑΕΚ 1-2: «Κανονιά» ο Γκαρσία, νέο χτύπημα με Τσούμπερ και... ανάσα με Μασούρα! (video)

Η «Ένωση» παίρνει το ισχυρό προβάδισμα μέσα στο Γεώργιος Καραϊσκάκης, με μία υπέροχη κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία και ένα έξυπνο γκολ από τον Τσούμπερ. Ο Μασούρας όμως έδωσε... ανάσα στους «ερυθρόλευκους» στο τέλος του ημιχρόνου

Η ΑΕΚ πήρε ισχυρό προβάδισμα στο μεγάλο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, απέναντι στον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας όμως έβαλε και πάλι την ομάδα του στο παιχνίδι.

Ο Άμραμπατ εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά στο 32’, με τον Λιβάι Γκαρσία να νικάει τους πάντες στον αέρα και να γράφει το 1-0 για τους «κιτρινόμαυρους».

Η Ένωση όμως δεν σταμάτησε εκεί, καθώς με άλλο ένα κόρνερ ο Τσούμπερ βρέθηκε απέναντι από τον Πασχαλάκη και έκανε το 2-0 στο 38ο λεπτό.

Με μία φοβερή κάθετη, ο Φορτούνης έκοψε στα… δύο την άμυνα της ΑΕΚ και ο Μασούρας «εκτέλεσε» τον Στάνκοβιτς για το 2-1 στο 44ο λεπτό.