Λόπεθ: «Δεν καταλαβαίνω τι έγινε στο πέναλτι» (video)

Ο προπονητής του Βόλου, Άνχελ Λόπεθ, στάθηκε στη φάση του πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ, στις δηλώσεις του μετά το ματς.

Σχετικά Άρθρα
Ο Βόλος ηττήθηκε από την ΑΕΚ (03/01, 3-0) στην OPAP Arena, με τον Λιβάι Γκαρσία να «ανοίγει» το σκορ στο 32', να δίνει προβάδισμα ασφαλείας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 51' και τον Άμραμπατ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 74'.

Μετά το πέρας της αναμέτρησης, ο προπονητής του Βόλου, Άνχελ Λόπεθ, παραχώρησε δηλώσεις στην κάμερα της COSMOTE TV, κατά τις οποίες στάθηκε στο πέναλτι υπέρ της «Ένωσης».

Αναλυτικά όσα ανέφερε:

«Πιστεύω ότι δείξαμε μια καλή εμφάνιση στο πρώτο μέρος. Τους μπλοκάραμε πλήρως για 45 λεπτά, μετά είχαμε τις ευκαιρίες με τον Ντέλετιτς και τον Ασλανίδη, μπορούσαμε να κάνουμε το 1-1 πριν από το ημίχρονο με καθαρές ευκαιρίες.

Μετά δεν καταλαβαίνω τι έγινε στο πέναλτι, ήμουν μακριά, έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Ακόμα και από τον πάγκο της ΑΕΚ δεν είπαν τίποτα. Είχαν την ποιότητα, αλλά εμείς είμαστε σε καλό δρόμο. Είμαι χαρούμενος με την προσπάθεια των παικτών».