Αυτογκόλ με «χορευτικό» και Όσιμεν με… τύχη, για το προβάδισμα της Νάπολι κόντρα στη Μπράγκα! (video)

Η Νάπολι προηγείται στο ημίχρονο με 2-0 της Μπράγκα, όμως τα τέρματά της δεν είναι και τα πιο… συνηθισμένα!

Μία φορά θα ήταν σύμπτωση, όμως η δεύτερη το κάνει πραγματικά… ασυνήθιστο!

Η Νάπολι απέκτησε «καθαρό» προβάδισμα κόντρα στην Μπράγκα στην Ιταλία, επικρατώντας στο ημίχρονο με 2-0.

Αρχικά, στο 9ο λεπτό ο Σατσί, χωρίς να έχει καμία πρόθεση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, καθώς έχασε κάπως την ισορροπία του και δεν μπόρεσε να ελέγξει το σώμα του.

Έπειτα, στο 33’ οι «παρτενοπέι» βρήκαν και δεύτερο γκολ. Ο Νατάν άλλαξε πολύ ωραία την μπάλα με τον Κβαρατσχέλια, ο πρώτος πάτησε περιοχή και γύρισε στον επερχόμενο Όσιμεν, που με μία κάπως… τυχαία επαφή, έγραψε το 2-0.