Ο Μέσι ζήτησε αλλαγή στο 37’ – Ανησυχία στην Ίντερ Μαϊάμι! (video)

Επέστρεψε στο βασικό σχήμα της Ίντερ Μαϊάμι ο Λιονέλ Μέσι το βράδυ της Τετάρτης (20/09) απέναντι στην Τορόντο FC, όμως λόγω ενοχλήσεων αποχώρησε από την αναμέτρηση μόλις στο 37ο λεπτό.

Μπορεί η Ίντερ Μαϊάμι να επικράτησε άνετα με 4-0 κόντρα στην Τορόντο FC, όμως το «μυαλό» της ήταν στον σταρ της, Λιονέλ Μέσι, που ζήτησε αλλαγή στο 37ο λεπτό του αγώνα, ενώ από το ματς αποχώρησε με μυϊκό πρόβλημα και ο Τζόρντι Άλμπα μόλις λίγα λεπτά νωρίτερα.

Ο προπονητής, Τάτα Μαρτίνο, δήλωσε ότι θα χάσει τον αγώνα της Κυριακής (24/09) με την Ορλάντο Σίτι, με τον Αργεντίνο να τρέχει να προλάβει τον τελικό του US Open Cup στις 28/09 εναντίον του Χιούστον.

Όσον αφορά το ματς, ο Φακούντο Φαρίας άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο 54' και στο 87' πέτυχε δύο γκολ ο Ρόμπερτ Τέιλορ. Το τελευταίο τέρμα σκόραρε ο Μπέντζαμιν Κρεμάσκι στο 73’.