Μπάγερν Μονάχου - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-1: Μείωσε ο Χόιλουντ, «είμαι εγώ εδώ» φώναξε ο Κέιν! (video)

Μειώνει από νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με το πρώτο γκολ του Χόιλουντ με την φανέλα της, αλλά ο Χάρι Κέιν κάνει με πέναλτι το 3-1.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μπαίνει στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία μειώνει στο Μόναχο με τον Χόιλουντ και ξαναμπαίνει στο παιχνίδι.

Ωστόσο, η χαρά του 48ου λεπτού κράτησε ελάχιστα, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται το πέναλτι που κέρδισαν και να σκοράρει για 6η φορά στην καριέρα του κόντρα στους «κόκκινους διαβόλους».