Σκοτ Μάιντζ – Ντόρτμουντ 1-6: Μπράντ και Αλέ οδήγησαν τους Βεστφαλούς σε άνετη νίκη, στην πρεμιέρα του Κυπέλλου Γερμανίας!

Η Ντόρτμουντ «διέλυσε» τη Σκοτ Μάιντζ σημειώνοντας έξι γκολ στο πρώτο τους παιχνίδι για το Κύπελλο Γερμανίας (12/8) με κορυφαίους τους Μπράντ και Αλέ.

Απόλυτοι κυρίαρχοι οι Βεστφαλοί κόντρα στη Σκοτ Μάιντζ, στην πρεμιέρα του Κυπέλλου Γερμανίας (12/8, 1-6).

Ο Σεμπαστιάν Αλέ στο 22' «άνοιξε» το σκορ για τη BVB ύστερα από ασίστ του Γιούλιαν Μπράντ, ο οποίος μόλις δύο λεπτά αργότερα (24’) διπλασίασε τα τέρματα της Ντόρτμουντ κάνοντας το 2-0.

Στο 34ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απάντησαν με γκολ του Γκανς αλλά τη διαφορά στο σκορ αύξησε και πάλι ο Αλέ (35’) που διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου σε 1-3.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Σάμπιτζερ βρήκε δίχτυα για το 1-4 ενώ Μάλεν και Μουκοκό σημείωσαν από ένα γκολ έκαστος κάνοντας το τελικό 1-6.