Λίβερπουλ - Νότιγχαμ Φόρεστ 2-1: Το έχει πάρει… προσωπικά ο Ζότα με δύο γκολ σε 8’

Η Λίβερπουλ πήρε το προβάδισμα μέσα στο «Άνφιλντ» με την κεφαλιά του Ζότα, όμως η Νότιγχαμ απάντησε γρήγορα με τον Γουίλιαμς μέχρι να αναλάβει και πάλι δράση ο Πορτογάλος.

Γκολ και θέαμα στο παιχνίδι της Λίβερπουλ με την Νότιγχαμ Φόρεστ για την 32η αγωνιστική της Premier League.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου με την κοντινή κεφαλιά του Ζότα από την μικρή περιοχή, σκοράροντας για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική.

Η απάντηση για την Νότιγχαμ ήταν άμεση. Μόλις στο 5’' λεπτό ο Γουίλιαμς με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-1.

Ο Πορτογάλος επιθετικός όμως είχε άλλη άποψη και στο 55ο λεπτό «εκτέλεσε» για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση τον Νάβας για το 2-1 των «κόκκινων».