Μπαρτσελόνα - Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Ξεκίνημα με γκολ για τον μεγάλο φιλανθρωπικό αγώνα! (video)

Με πλούσιο θέαμα ξεκίνησε η φιλική αναμέτρηση φιλανθρωπικού χαρακτήρα της Μπαρτσελόνα με τη Μάντσεστερ Σίτι στο Καμπ Νόου! Μέσα σε επτά λεπτά οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Άλβαρες στο 21' και οι Ισπανοί ισοφάρισαν με τον Ομπαμεγιάνγκ στο 28'.
Μπαρτσελόνα και Μάντσεστερ Σίτι δίνουν αυτή την ώρα φιλανθρωπικό αγώνα στο Καμπ Νόου και δείχνουν να έχουν κέφια να προσφέρουν γκολ και θέαμα! Στο ημίχρονο της αναμέτρησης έχουν μπει ήδη δύο γκολ ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι μόλις στο 5' με τον Κεσί!

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα, ο οποίος επέστρεψε στο γήπεδο που λατρέυτηκε, άνοιξε το σκορ με τον Άλβαρες στο 21'. Ο Πένια έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Αργεντινός άσος σκόραρε εύκολα για το 1-0 των φιλοξενούμενων.

Η απάντηση των Καταλανών ωστόσο ήταν άμεσοι καθώς στο 28' έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ραφίνια, ο Μπούσκετς θα δώσει με κεφαλιά πάσα στον Ομπαμεγιάνγκ και εκείνος με σουτ στην κίνηση από διαγώνια θέση ισοφάρισε για την ομάδα του σε 1-1.