ΟΦΗ – Ιωνικός 0-2: Από νωρίς σε θέση οδηγού, με Ρομαό και Μύγα (video)

Αιφνιδιάζει τον ΟΦΗ ο Ιωνικός, αφού έχει μπει… φουριόζος στην αναμέτρηση και βρήκε ένα γρήγορο γκολ μόλις στο 10’, με σκόρερ τον Ρομαό, ενώ διπλασίασε τα τέρματά του στο 39’ με σουτ του Μύγα.

Στην δεύτερη σημαντική ευκαιρία των φιλοξενούμενων στον αγώνα, είχαμε και το πρώτο γκολ. Ο Ρομαό πήδηξε ψηλότερα από τους αμυντικούς του ΟΦΗ σε μια εκτέλεση κόρνερ και με το κεφάλια έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Επασί.

Παρά το γκολ οι Νικαιώτες δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, βρήκαν και δεύτερο γκολ. Αυτή τη φορά με σκόρερ τον Μύγα, ο οποίος έμεινε αμαρκάριστος στην γωνία της περιοχής και με ένα δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Επασί έκανε το 2-0.