Λεβαδειακός – Ολυμπιακός 2-0: Απίστευτο ξεκίνημα για τους γηπεδούχους με δύο γκολ σε επτά λεπτά! (video)

Ένα ονειρικό ξεκίνημα έκανε ο Λεβαδειακός απέναντι στον Ολυμπιακό, καθώς οι γηπεδούχοι προηγούνται με 2-0 μόλις στο 7’, χάρη σε δύο απίθανα τέρματα.

Σίγουρα, ούτε ο πιο πιστός οπαδός του Λεβαδειακού δεν θα περίμενε αυτό το ξεκίνημα κόντρα στον Ολυμπιακό. Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι μπήκαν τρομερά στο ματς και αμέσως πήραν κεφάλι στο σκορ.

Συγκεκριμένα, η πίεση του Νίκα απέφερε καρπούς, ο Πολέτο πάτησε περιοχή, ντρίπλαρε εντυπωσιακά και με τρομερό σουτ νίκησε τον Κρίστινσον, μόλις στο 2ο λεπτό. Μέχρι να συνέλθει η ομάδα του Μαρτίνς, ήρθε και δεύτερο γκολ.

Ο Σταύρος Παναγιώτου εκτέλεσε το κόρνερ, έβαλε τα απαραίτητα φάλτσα και έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Ολυμπιακού. Όλα αυτά, μέχρι το 7ο λεπτό, κάτι που έφερε σαφές προβάδισμα στους «ερυθρόλευκους».