Φιορεντίνα - Μίλαν 2-0: Επικό γκολ από τον Σαπονάρα και προβάδισμα... ασφαλείας για τους «βιόλα»! (video)

Με ένα άπιαστο σουτ εκτός περιοχής στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτο ημιχρόνου, ο Σαπονάρα γράφει το 2-0 για τη Φιορεντίνα απέναντι στη Μίλαν, δίνοντας προβάδισμα «ασφαλείας» στην ομάδα του και βάζει το αήττητο των «ροσονέρι» σε άμεσο κίνδυνο!
Αν η κατάσταση έγινε δύσκολη με το 1-0 του Ντάνκαν, πλέον μοιάζει «βουνό» η ανατροπή για τη Μίλαν απέναντι στη Φιορεντίνα!

Οι «βιόλα» με ένα φοβερό σουτ εκτός περιοχής από τον Σαπονάρα, διπλασίασαν τα τέρματά τους στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, απέκτησαν προβάδισμα «ασφαλείας» απέναντι στους «ροσονέρι» και το αήττητο της ομάδας του Στέφανο Πιόλι κινδυνεύει να λάβει τέλος, αν δεν αλλάξει δραματικά η κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο!