Μάντσεστερ Σίτι – Κλαμπ Μπριζ 1-1: Ανοίγει το σκορ ο Φόντεν προ κενής εστίας – ισοφάρισε ο… Στόουνς! (video)

Με τον καλύτερο τρόπο φροντίζει να αναδείξει την αντίδρασή της, έπειτα από την ήττα στο Έτιχαντ το Σαββατοκύριακο που παρήλθε η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία άνοιξε το σκορ με τον Φόντεν, αλλά ισοφαρίστηκε μόλις δύο λεπτά αργότερα, με… δικό της λάθος!

Με μεγάλη ένταση μπήκε στο ματς του Έτιχαντ κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία πήρε το προβάδισμα με γκολ του Φιλ Φόντεν στο 15ο λεπτό, αλλά ισοφαρίστηκε άμεσα, έπειτα από κακή ανασταλτική της λειτουργίας.

Αρχικά ο Έντερσον απέκρουσε την προσπάθεια του Κετελάρε, αλλά η μπάλα δεν απομακρύνθηκε και με κάποιον τρόπο το 1-1 ήταν γεγονός, τρία λεπτά πριν από την συμπλήρωση των 20 εναρκτήριων λεπτών!