Μπεσίκτας - Σπόρτινγκ Λισαβόνας 1-2: «Βροχή» από γκολ σε δώδεκα λεπτά, όλα διά... αέρος! (video)

Σπόρτινγκ Λισαβόνας και Μπεσίκτας «μάτωσαν» τα δίχτυα, αφού μέσα σε δώδεκα λεπτά πέτυχαν τρία γκολ συνολικά, που προήλθαν όλα από εκτελέσεις κόρνερ και διαμόρφωσαν το σκορ στο 2-1 υπέρ των Πορτογάλων!
Η λύση ήρθε διά «αέρος» και στα τρία γκολ που έχουν διαμορφώσει το 2-1 υπέρ της Σπόρτινγκ στην αναμέτρηση με την Μπεσίκτας!

Αρχικά, ο Κόατες άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό με κεφαλιά, για να ισοφαρίσει δώδεκα λεπτά αργότερα ο Λάριν με τον ίδιο τρόπο. Ο Ουρουγουανός στόπερ, ωστόσο, με τον ίδιο τρόπο, έβαλε την ομάδα του σε θέση οδηγού, τέσσερα λεπτά αργότερα, γράφοντας το 2-1 υπέρ της Σπόρτινγκ!