Euro 2024

Τρομερό εξάλεπτο στο Αγγλία – Ελβετία: Γκολ ο Εμπολό, ισοφάρισε με τρομερό σουτ ο Σάκα! (video)

Η απόλυτη τιμωρία για τον Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ από την Ελβετία και τον Εμπολό στο 75ο λεπτό! Ισοφάρισε όμως άμεσα ο Μπουκάγιο Σάκα και είμαστε στο 85ο λεπτό, με το σκορ στο 1-1!

Ήταν προφανές πως η Αγγλία χρειαζόταν έναν ποδοσφαιριστή να της δώσει πνοή, από την στιγμή που είχε «ξεμείνει» από ενέργεια, όμως ο Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ είχε αποφασίσει να μην κάνει αλλαγή.

Και το «πλήρωσε» με τον χειρότερο δυνατό τρόπο, με τον Εμπολό να κάνει από κοντά το 1-0 στο 75ο λεπτό.

Μόλις σήκωσε τον Κόουλ Πάλμερ ο Σάουθγκεϊτ και ετοιμάζεται να τον βάλει στο παιχνίδι!

Και έξι λεπτά μετά, αισθάνεται πως «σώζεται» ξανά. Αυτή την φορά από τον Μπουκάγιο Σάκα, ο οποίος ισοφάρισε με τρομερό πλασέ, εκτός περιοχής.