Euro 2024

Αυτός είναι ο ήρωας για τη Γαλλία: Ο Κόλο Μουανί, με δόση... Βερτόνγκεν, κάνει το 1-0 στο 85’ κόντρα στο Βέλγιο! (video)

Τεράστιας σημασίας γκολ για τη Γαλλία, με τον Κόλο Μουανί να ανοίγει το σκορ στο 85ο λεπτό, με αρκετή δόση τύχης.

Είχε την στιγμή του το Βέλγιο με τον Κέβιν Ντε Μπρόινε, δεν την αξιοποίησε και η Γαλλία είναι αυτή που παίρνει προβάδισμα στο 85ο λεπτό.

Χρειάστηκε φυσικά, και αρκετή δόση τύχης, με τον Κόλο Μουανί να σουτάρει και την μπάλα να βρίσκει στο σώμα του Βερτόνγκεν. Ο Γάλλος φορ έκανε το 1-0 και όλα δείχνουν πως οι «τρικολόρ» θα βρίσκονται στα προημιτελικά του EURO 2024.