Euro 2024

Έβαλε γκολ σε λάθος εστία ο Μάλεν και προβάδισμα για τους Αυστριακούς μόλις στο 6’! (video)

Ο απόλυτος αιφνιδιασμός μόλις στο 6ο λεπτό, καθώς οι Αυστριακοί πήραν το προβάδισμα με σκόρερ τον… Ολλανδό, Ντόνιελ Μάλεν. Αυτογκόλ που αλλάζει τα δεδομένα του ομίλου!

Κάτι συμβαίνει με τα αυτογκόλ σε αυτό το EURO και αυτό που συνέβη στη φάση του 6ου λεπτού στην αναμέτρηση μεταξύ της Ολλανδίας και της Αυστρίας το πιστοποιεί.

Η πολύ κινητική Αυστρία, με τον Πρας από την αριστερή πλευρά δημιούργησε ρήγμα στην άμυνα των «οράνιε». Ο μπακ των Αυστριακών στη συνέχεια, έκανε πολύ επικίνδυνο γύρισμα στην καρδιά της ολλανδικής οπισθοφυλακής, εκεί όπου παρεμβλήθηκε το πόδι του Μάλεν, ο οποίος άθελά του νίκησε τον Βερμπρούχεν για να γράψει το 1-0 υπέρ της Αυστρίας.

Το τέρμα αυτό διαφοροποιεί ριζικά τα δεδομένα του τέταρτου ομίλου.