Euro 2024

Γερμανία – Σκωτία 3-0: Γκολ με πέναλτι ο Χάβερτς και το… πάρτι συνεχίζεται! (video)

Εκπληκτική Γερμανία, κυριαρχική εμφάνιση απέναντι στην Σκωτία και 3-0 με πέναλτι του Κάι Χάβερτς.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο της Γερμανίας με τη Σκωτία, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με χαρακτηριστική ευκολία με 3-0.

Βρήκαν δύο γκολ από νωρίς, αναζήτησαν άλλο ένα και ευτύχησαν να κερδίσουν πέναλτι στο φινάλε του ημιχρόνου.

Ο Πόρτεους αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, μετά το σκληρό μαρκάρισμα στον Γκιντογκάν και ο Κάι Χάβερτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ, σκοράροντας για 3η φορά στην καριέρα του σε EURO.