Με πρωταγωνιστή τον Ζούγρη το Περιστέρι έφυγε με το «διπλό» από το Μαρούσι! (video)

Με πρωταγωνιστή τον Βαγγέλη Ζούγρη ο Περιστέρι επικράτησε 79-73 του Αμαρουσίου, για την τρίτη αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Το Περιστέρι έφυγε με το «διπλό» από τον «Άγιο Θωμά», επικρατώντας 79-73 του Αμαρουσίου, με πρωταγωνιστή τον Βαγγέλη Ζούγρη.

Το Μαρούσι ξεκίνησε δυνατά το πρώτο δεκάλεπτο, έχοντας προβάδισμα επτά πόντων, ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να παραμείνουν μπροστά σκορ μέχρι το τέλος της περιόδους, με την ομάδα του Γιώργου Λιμνιάτη να παίρνει το προβάδισμα (19-16). Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο δεκάλεπτο, καταφέρνοντας να μπαίνουν στα αποδυτήρια με διαφορά εννιά πόντων (34-43).

Η ομάδα του Νίκου Βετούλα προσπάθησε να κάνει το comeback στο δεύτερο ημίχρονο, μειώνοντας στους επτά, ωστόσο το Περιστέρι με κορυφαίο τον Βαγγέλη Ζούγρη (24 π.) δεν το επέτρεψε, πανηγυρίζοντας έτσι τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο ελληνικό πρωτάθλημα (79-73).

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 34-43, 47-63, 73-79