«Λύγισε» στο τελευταίο δεκάλεπτο η ΑΕΚ και ηττήθηκε στη Γερμανία από τη Βόννη

Η ΑΕΚ δεν τα κατάφερε μέσα στη Γερμανία, καθώς ηττήθηκε από τη Βόννη με σκορ 93-73 για το BCL.

Η ΑΕΚ ηττήθηκε για πρώτη φορά μέσα στη σεζόν, έπειτα από τρείς σερί νίκες στο πρωτάθλημα και στο BCL, καθώς έχασε από την Βόννη με σκορ 93-74.

Η «Ένωση» δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τον αγώνα, μένοντας από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ, με την γερμανική ομάδα να ήταν αρκετά εύστοχη, με αποτέλεσμα να δημιουργήσει ένα προβάδισμα ασφαλείας.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σάκοτα κατάφερε να φέρει στα ίσα στο ματς, αλλά και να προσπεράσει τους γηπεδούχους, με τους Χαμπ και Γκρέι να είχαν πάρει «φωτιά». Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο και το πιο καθοριστικό, η Βόννη ξέφυγε με 10 πόντους διαφορά , με την ελληνική ομάδα να μην μπορούσε να κάνει την ανατροπή ,γνωρίζοντας την πρώτη της ήττα στο BCL από τη Βόννη, με σκορ 93-74.

Τα δεκάλεπτα: 26-17, 39-36, 59-59, 93-74