Το Μαρούσι «λύγισε» τον Κολοσσό με πρωταγωνιστές τους Ρέινολντς και Στόουβ!

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε το Μαρούσι, επικρατώντας επί του Κολοσσού Ρόδου, με σκορ 70-67.

Την πρώτη του νίκη στη Stoiximan Basket League πέτυχε το Μαρούσι, επικρατώντας του Κολοσσού Ρόδου με σκορ 70-67, στο πλαίσιο της 2η αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυναμικά τον αγώνα, παίρνοντας το προβάδισμα στη δεύτερη περίοδο και μπήκαν στα αποδυτήρια με τη διαφορά να είχε φτάσει στους οκτώ, υπέρ τους (37-29).

Ωστόσο, η ομάδα του Νίκου Βετούλα βελτιώθηκε αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο, καταφέρνοντας να κάνει την ανατροπή, με το Μαρούσι να πανηγυρίζει την πρώτη του νίκη στη φετινή διοργάνωση.

Από τους γηπεδούχους οι Κάμερον Ρείνολντς και Τζόναθαν Στόουβ ξεχώρισαν, μετρώντας 19 και 21 πόντους, αντίστοιχα. Ενώ από τους Ροδίτες κορυφαίος ήταν ο Άντριου Γκάουντλοκ με 17 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-16, 29-37, 50-52, 70-67