Πάτησε... γκάζι στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός και πέρασε νικηφόρα από το Λαύριο!

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε κόντρα στο Λαύριο, αλλά κατάφερε να πάρει την νίκη με σκορ 95-73, ξεκινώντας με θετικό αποτέλεσμα τις υποχρεώσεις του στη Stoiximan Basket League.

Στα μάτια... κοίταξε το Λαύριο τον Ολυμπιακό , δυσκολεύοντας τους «ερυθρόλευκους» , παρόλα αυτά έμειναν από δυνάμεις στο φινάλε, με τους «Πειραιώτες» να παίρνουν τη νίκη με το σκορ 95-73 , ξεκινώντας με θετικό αποτέλεσμα στη Stoiximan Basket League .

Η ομάδα του Κώστα Μέξα δυσκόλεψε αρκετά τους φιλοξενούμενους στα τρία πρώτα δεκάλεπτα , έχοντας στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα του προβάδισμα. Ωστόσο, η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα πάτησε το γκάζι στην τελευταία περίοδο, με τους Σάσα Βεζένκοφ και Λούκα Μπιλντόζα να ξεχωρίζουν, οδηγώντας τους «ερυθρόλευκους» σε νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 22-19, 43-40, 64-69, 75-93