Το Περιστέρι κέρδισε με ανατροπή την ΑΕΚ με εξαιρετικό Πάπας και πολύ θετική εμφάνιση από Αβδάλα!

Το Περιστέρι φιλοξένησε την ΑΕΚ στην τελευταία μέρα του τουρνουά «Νίκος Φάσουρας» στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Περιστερίου φάνηκε ότι προσπαθούσε να βρει τα πατήματα της, αποτυγχάνοντας, αφού δεν «διάβαζε» σωστά τις φάσεις και επέτρεπε διαρκώς στην ΑΕΚ να σουτάρει.

Η «Βασίλισσα» στο δεύτερο δεκάλεπτο πίεζε αρκετά το Περιστέρι, καταφέρνοντας να διατηρήσει το προβάδισμα των 13 πόντων και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με ψυχολογία.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στο Περιστέρι, που με πολύ ψυχή και εξαιρετικά άμυνα και επίθεση κατάφερε από τους -13 να βρεθεί στο +1 και να βρει το μομέντουμ του.

Το Περιστέρι έκανε την ανατροπή και κέρδισε με 75 - 87 την ΑΕΚ για την τελευταία μέρα του τουρνουά.

Τα δεκάλεπτα: 23 - 10, 44 - 31, 57 - 58, 75 – 87