Προμηθέας – Απόλλων Πάτρας 106-68: Πάρτι των γηπεδούχων με 38 πόντους διαφορά! (video)

Το πατρινό ντέρμπι είχε απόλυτο κυρίαρχο τον Προμηθέα που συνέτριψε τον Απόλλωνα με 106-68 έχοντας για ηγέτη τον Χάντερ Χέιλ με 25 πόντους.

Τα έκανε όλα να φαίνονται εύκολα ο Προμηθέας επικρατώντας άνετα στο σπίτι του απέναντι στον Απόλλωνα Πάτρας.

Ο Βασίλης Μουράτος μπήκε στο εκτός έδρας ντέρμπι του Απόλλωνα με… φόρα. Ο Έλληνας γκαρντ σημείωσε τους 14 από τους 27 πόντους της ομάδας του στην πρώτη περίοδο.

'

Μετά από αυτό το πρώτο δεκάλεπτο ο αγώνας έπαψε να μοιάζει με ντέρμπι, αφού η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου πήρε μεγάλο προβάδισμα και δεν κοίταξε ξανά πίσω της.

Ο Χάντερ Χέιλ ξεχώρισε με 25 πόντους (5/8 τρίποντα), 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 28-27, 61-44, 82-55, 106-68